Anasayfa / Porselen Diş / Yaprak Porselen Uygulaması Nedir? Nasıl Uygulanır?

Yaprak Porselen Uygulaması Nedir? Nasıl Uygulanır?

Protez diş uygulamaları arasında en çok tercih edilenlerin başında porselen diş gelmektedir yaprak porselen diş kaplama, genelde estetik görünümü düzgünleştirmek amacı ile yapılır. Hastanın dişlerinde meydana gelen şekil bozukluğu, yapı bozukluğu gibi durumlarda porselen diş uygulaması en mantıklı yöntemdir.

Porselen diş uygulaması ile doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ancak en doğal görünümü arıyorsanız size yaprak porselen uygulamasını önerebiliriz.

yaprak porselen
yaprak porselen

Yaprak Porselen Uygulaması Nedir?

Yaprak porselen uygulaması, güzel bir gülüşe ve doğal dişlere sahip olmak isteyenler için uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntem diş dokusu kaybına neden olmadığı gibi, diş etlerine de zarar vermez.

Yaprak Porselen Nasıl Uygulanır?

Yaprak porselen uygulamasında, dişlerde herhangi bir kesilme işlemi uygulanmadan direk dişlerin yüzeyine yapıştırma şeklinde uygulanır. Yaprak porselenler, dişin dudak ve yanağa değdiği noktalara uygulanır. Çok ince bir yapıya sahip oldukları için oldukça doğal görünüm sağlarlar.

Uygulama hastaya yapılmadan önce, hastanın diş şeklinin maketi hazırlanıyor. Hazırlanan bu maketin üzerine, yaprak porselenin taklitleri yapıştırılarak nasıl bir görüntü elde edileceği görülebiliyor. Dişlerine uygulama yapılmadan önce nasıl görüneceğini bilen hastalar, güvenle işlemi uygulatabilirler.

Yaprak porselen, inceliği açısından hastanın aklında soru işareti bırakabilir ancak bu kaygılar yersizdir. Yaprak porselenin sağlamlığı kanıtlanmıştır. Sağlamlığının yanı sıra bu uygulama doğallık hissi de verir.

Dişlere uygulanan yaprak porselenler, dişte çürük oluşmasını da engellemektedir. Diş çürükleri genellikle dişlerin birbirine temas ettiği bölümlerde oluşur. Yaprak porselen, dişleri dıştan sardığı için dişlerin temasına da engel olacaktır.

Yaprak porselenin bir diğer faydası ise taş oluşumunu engellemesidir. Porselen uygulaması, dişlerin üzerinde taş oluşumuna izin vermezken, diş eti çekilmelerinin de oluşmasına engel olur.

2 Yorumlar

  1. meraba benim 6 üst ön dişime kaplama yaptırmak istiyorum fiyatı ne olur

  2. Selam, aslında vidalı diş yaptıracağım ama bundan sonraki aşamaları araştırma safhasındayım bana implantlardan sonra hangi porselen kaplama dişleri tavsiye ediyorsunuz ayrıca ücretlendirmesi nedir taksit yapıyormusunuz? Gelirim fazla değil bana güzel bir fiyat verirseniz hemen gelirim. gerçekten durumum pek iyi değil. teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir