Anasayfa / Porselen Diş / Porselen diş fiyatları

Porselen diş fiyatları

Porselen diş fiyatları ; sağlıklı bir ağız ve dişler isteyen fakat bunun yanında estetik kaygılar da güden hastaların en büyük kurtarıcısıdır. Çünkü porselen dişler, metal destekli, Laminate ve zirkonyum destekli kaplamalara göre çok daha güzel bir estetik görüntü vermekte ve doğal diş yapısına en yakın diş görünümü ile tercih edilmektedir.

Porselen diş fiyatları her yıl Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) tarafından rehber ve tavsiye niteliğinde bir tarife yayınlanmaktadır. Fakat bu fiyat listesi genel olarak tavsiye niteliğindedir. Bu gün diş tedavileri alanında birçok değişik uygulama ve yenilik bulunmaktadır. Bu nedenle Türkiye’ nin her ilinde farklı bir fiyatla karşılaşabilirsiniz. Hatta farklı ilçeler, farklı semtlerde bile farklı porselen diş fiyatları ile bile karşılaşmanız mümkündür.

 Porselen diş fiyatları ne kadardır?

Genel olarak porselen diş kaplaması fiyatları diğer protez çeşitlerine göre oldukça yüksek gerçekleşmektedir. Bunun nedeni ise porselen dişlerin girdi maliyetlerinin oldukça yüksek olması, işçiliğinin fazla ve dikkat gerektirmesi yani kısaca maliyetinin diğer protezlere göre çok daha fazla olmasıdır. Ayrıca porselen diş fiyatlarına etki eden en büyük faktörün enflasyon oranının değişmesi olarak gösterilmesidir. Ayrıca fiyat farklılıkları sadece porselen dişler ile diğer protezler arasında yoktur. Aynı zamanda porselen dişler arasında da fiyat farkları oluşmaktadır.

Porselen diş fiyatları piyasada tek diş için 100 Lira ile 200 Lira arasında değişmektedir. Neden bu aradaki fark fazladır? diye sorarsanız kullanılan malzeme ve işçilik farkından kaynaklanmaktadır.

Porselen Diş fiyatlarına etki eden diğer unsur ise porselen diyin altına yapılacak olan desteklerin seçimidir. Metal destekli kaplama ile zirkonyum destekli kaplamanın, implant diş üzerine yapılacak olan kaplamanın fiyatları da porselen diş fiyatlarına etki etmektedir. Seçeceğiniz kaplama çeşidi yaptıracağınız porselen dişin fiyatına doğrudan etki eder. Örneğin implant üzerine yaptıracağınız porselen dişlerin fiyatı ile Full porselen dişin fiyat muhakkak ki farklılık gösterecektir. Bu da sizin yaptıracağınız toplam porselen diş fiyatını etkileyecek ve toplamda ücretin çok fazla çıkması veya düşük çıkması anlamına gelecektir.

Fakat şu da bir gerçek ki insanlar genle olarak dişlere ve dişçilere verdikleri paraları, dişlerim sağlam olsun da parası neyse vereyim mantığı içerisinde harcadıklarından çok da fazla sorun etmemektedirler. Bir de yaptırdıkları dişlerin istedikleri gibi olması ve isteklerini karşılaması durumunda, verilen paranın çokluğuna rağmen diş hekimini yaptığı dişleri çevresinde anlatarak reklamını yapmaktadır.

PORSELEN DİŞ FİYATLARI DEVLET HASTANESİ

Diş sağlığı bilinci henüz ülkemizde çok da fazla oluşmamışsa da son zamanlarda Türkiye’ nin bütün illerine ve nüfusu belirli bir miktarın üzerindeki ilçelere Diş Hastaneleri yapılmıştır. Yapılan Diş Hastaneleri ve Diş Polikliniklerinde diş çekimi, bazı protez uygulamaları, raporlu estetik diş protez uygulamalarından sadece katkı payı alınmaktadır. Bu da porselen diş protezlerinden sağlık kurullarınca raporlandırılan protez uygulamalarından yine sadece katılım payı alınmaktadır.

Özel Diş Hastane ve Klinikleri ile özel diş hekimlerinden faydalanma konusunda ise bulunduğunuz il veya ilçedeki Diş Hastanelerinde yaptırmak istediğiniz tedavinin yapılamaması, sıranın çok fazla olması ve yapılacak diş tedavisinin çok acil olması durumunda sevk edilerek yapılabilmektedir. Onun haricindeki diğer diş tedavileri ayrıca devlet hastanelerinde de yapılabilmekte, yapılan tedaviler standartlar dâhilin de olmaktadır. Standart dışı ve estetik amaçla yaptırılmak istenen diş tedavileri devlet tarafından ödenmemektedir.

27 Yorumlar

 1. selam.ben dişlerime zirkonyum kaplama yaptırmak istiyorum.s gk var.Acaba hangi sgk ağız ve diş sağlığı hastanesine yaptırmalıyım.İstanbul’da ikamet etmekteyim.

 2. Dişlerimin çoğu çürümeye başladığı için tüm dişlerimi zirkonyum kaplama yaptırmak istiyorum. Devlet ne kadarını öder?

 3. Merhaba. Fiyatlar chok uyugun. Ben nerede bu fiyata yaptira bilirim?

 4. Porselen dış yaptırdım dış etim şişti yardimci olur musunuz? Çok Fazla sizliyor ne yapmalıyım

 5. arka dişlerim gömülü vaziyette yani sadece ön dişlerim mevcut durumda. öndeki dişlerin dizimi de oldukça bozuk. sizce bu durumda porselen diş tedavisi uygulanabilir mi?

 6. Iki tane dişim çürümüş. Bende devlet hastanesinde ikisinde cektirdim. Yerine dış yaptırmak Istiyorum ama hangisi daha iyi hiçbir fikrim yok. Tedavi ne kadar sürüyor ve ücret ne kadar. Yardımcı olursanız sevinirim

 7. Merhaba ben porselen dis yaptirdim ondeki 2 disime fakat alerji yapti bu porselendenmi yapistiricidanmi acaba

 8. üst çene ön dişlerimde kaplama diş var bunlar diş etlerimimde siyahlık yapıyo bunları nasıl bir tedaviyle giderebilirim yenisini mi yaptırmam lazım…

 9. Hocam benim alt iki disimin arasi acik.porselen kaplama yaptirabilirmiyim

 10. mustafa yildiz

  Sağlığını düşünen insan; Mecidiyeköy Hospitadent de tedavi olmasın, Allah düşürmesin.
  TV lerden öğrendiğim Mecidiyeköy Hospitadent şubesine gittim. Neyse çok güzel karşılandık her şey güzeldi. Filmimi çektiler bana porselen tedavisi uygulanacağını ve 10 gün içinde bütün her şeyin biteceğini söylediler. Tedavi başlangıcı için ilk önce üç dişimi çektiler. Dişimi çeken doktorun ismi Ümit Selçuk tur. Aşağıda bir arkadaşın yorumunu okudum Ümit Selçuk’la alakalı, arkadaşa katılıyorum. Müşterilere bağırması asistanlarına bağırmasını geçiyorum. 33 yaşına geldim o kadar diş çektim hatta iğnesiz çektim dişimi, bu kadar ağrı görmedim ve çekilen dişin yarası 1,5 ayda ancak iyileşti. Yani tam bir rezalet. Neyse tedavi bitti 10 gün sonra, bana dediler 3 ay sonra tekrar gelirsiniz. Diş etlerinde çekilmeler olur onları hallederiz. Ama iki hafta olmadan dilimi dişime değdiremiyordum. Ve aradım bir hafta içinde ancak ulaştım. Hâlbuki dişlerimi yaptırmadan önce ne vaatler verildi; yok 6 yıl garantisi var gerektiğinde beni Frankfurt şubesine yönlendirebileceklerini söylemişlerdi; yani hepsi yalan. Neyse kendi çabalarımla ulaştım ve tekrar uçağa atladım 3 günlüğüne İstanbul’a gittim. Bir dişimin sinirlerini aldılar. Allah razi olsun ağrımı kestiler. Tekrar geldim bir ay olmadan sağ tarafımdan bir şey yediğimde Protez sol taraftan çıkıyor. En önemlisi köprülü sabit protezler yerinden söküldü su an ulaşmaya çalışıyorum kimse ne arıyor ne soruyor.
  Size söyleyeceğim sakın güler yüze ve tv deki reklamlara kanmayın

  Mustafa Yildiz

 11. Sayın tolga bey; şayet dişleriniz sağlam ise porselen diş kaplama yaptırmanıza gerek yoktur. Hızlı bir ortodonti tedavisiyle probleminiz giderilir. Şayet dişleriniz çürümüş ise porselen diş kaplama yapılır. tane olarak fiyatı ise 150 liradır. Fakat ücretsiz muayene seçeneğinden yararlanıp daha detaylı bir tedavi planlaması yapılır. geçmiş olsun.

 12. Güzide Eryamanlı

  Doktor bey, çenemin sağ tarafımda altlı üstlü 2 dişim yok. Bu yaşıma kadar idare ettim ama sol tarafımda alarm veriyor. Bir sene önce sol azıya porselen kaplama yaptırmıştım. Artık ondan da fayda yok. Şimdi sormak istediğim arkadaşlar. Bu sağ tarafimdaki dişleri yaptırırken 2 tane diye mi hesaplarlar. Yoksa bağlantılı köprüler içinde mi ücret alırlar. Galiba özelde yaptıramayacağım. Dediklerimin fiyatı ne tutar sizce? Demekki vidalı implant köprü yapılamayan durumlardamı kullanılıyor yoksa hastanın kişisel tercihi mi oluyor bu? Ağzımda kaç tane çektirdiğim dişlerimin yerine içi metal olan porselen yaptırdım. 2 senedir kullanıyorum. 13 dişimde var. Işığı geçirmediği için mat ve çok estetik değil.. Diş etlerim morardı. 🙁 bende komple bu dişleri değiştirmekistiyorum implant porselen çok pahalı bunun yerine ışığı geçirdiği ve daha estetik olduğu söyleniyor zirkonyum kaplama yaptırsam güzel olur mu? Yada zirkonyumdan daha güzeli ve.sağlıklısı.varmı. Ve ön iki dişimede yaptırmak istiyorum. Hafif çürük var ve dolgu ile şuan güzel durmuyor. Konu hakkında çok acil bir şekilde yardıma ihtiyacım var. Ancak para toplayabildim. Saygılarımla…

 13. ferhat istanbullu

  hangi porselen kaplama en iyisi bilen varsa yazsın çok araştırdım halen porselen fiyatları ne kadar bulamadım bir sürü türü olan bu porselen kaplama dişler nedense her yerde farklı maliyetle karşıma çıkıyor bunun ortalaması yokmu ne tuhaf değilmi 🙁 porselen köprü diş yaptırmam gerekli hemde acil olarak

  • porselen kaplama (metal destekli olan) : 125 lira
   porselen kaplama (zirkonyum destekli olan) : 350 lira
   ama zirkonyum destekli porselen kaplama dişler her zaman dişeti dostu olarak bilinir ve doktorların tavsiyesi halinde olandır.

 14. İyi günler, Benim ön dişlerim de bozukluk var lakin ben dış teli kullanmak istemiyorum. Porselen yaptırmalı mıyım sizce ? Eğer yaptırırsam estetiğe mi giriyor ? Devlet mi karşılıyor ? Cevabınız için teşekkür ederim.

 15. Yaşım 15 dislerimde dolgular var çok kötü gözüküyorlar 2 de ön dişimde var ust çenede, porselen dolgu yapılır mı . Yani küçültme felan olmadan normal dolgu gibi. ? Acil lazım gülemiyorum 🙁

 16. Merhaba benim köpek dislerim hafif yan dönük minik boşluk var görüntü bozukluğu bana gore ne yapabilirim?

 17. Benim metal a karşı alerjim var porselen diş teli taktırmak istiyorum yaş 16 devlet be kadarını karşılıyor ?

 18. On dislerim ayrık olduğu için lamine diş tedavisi yaptırmak istiyorum.Devlet hastanesinde yaptirirsam fiyatını sigortam karşılar mi?

 19. merhaba bende ımplant larımıın ustunu yaptıracagım ımplant ustu porselen dıs tanesı nekadar bıldırırmısınız.

 20. Merhaba ben yarim damak protez yaptirmak istiyorum ama bu gorunen metallerin gorunmesini istemiyorum deflex protez duydum bunu devlet hastaneleri yapiyormu bilginiz varmi tesekkurler..

 21. porselen diş yaptırıp memnun olan kac kişi var acaba hangi hastaneye gitmeliyim yardım rica ediyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir