Anasayfa / Lingual Ortodonti / Lingual Ortodonti Tedavi

Lingual Ortodonti Tedavi

Dişler, sağlığımız açısından önemli olduğu kadar estetik görüntümüz bakımından da dikkate alınan etkenlerin başında gelir. Sağlıklı ve estetik dişler, alımlı bir gülümseme sağladığı gibi, sosyal yaşantımızda da gerek güven, gerekse konforumuz açısından kendimizi iyi hissetmemize katkı sağlar. Konuştuğumuz ya da gülümsediğimiz an kendini hemen ele verir! Bu sebeple sağlıklı ve estetik dişler her insanın vazgeçilmezidir.

             Lingual ortodonti tedavi, dişlerin düzgün bir halde dizilmeleri amacıyla, dişlerin içine yapıştırılan kişiye özel tasarımlı braket ve ark telleri aracılıyla yapılan ortodonti tedavisine denilmektedir.

images       Lingual ortodontide, klasik ortodonti tedavisindeki gibi dişlere kuvvet uygulaya tellerin bağlı bulunduğu braketler dişlerin ön yüzeyi ile dudak arasında değil dişlerin dil tarafındaki arka yüzeyine yerleştirilmektedir. Lingual ortodonti tedavi sayesinde hastalar, diğer insanlar tarafından fark edilmeyecek bir şekilde dış görünüşlerinden taviz vermeden tedavilerini tamamlamaktadırlar.

Lingual tedavide çapraşık ve çarpık dişlere yalnızca ortodonti tedavi yapılmakla kalınmıyor, bu işlem olabilecek en iyi şekilde uygulanıyor. Çünkü lingual yöntem, yani halk arasında bilinen adı ile gizli diş telleri, tedaviniz tüm estetik kaygılardan uzak, sosyal yaşantınızdan ödün vermeden özgürce gülümseyerek yaşantınızı sürdürebilmenizi sağlıyor.

Ağız rahatlığının olmadığı zaman, kişinin sağlığından sosyal yaşantısına kadar tüm yönden olumsuz etkilendiğini söylemekte mümkündür. Ortodonti tedavinin de artık estetik bir biçimde gerçekleşebildiği günümüzde, Lingual ortodonti tedavi sayesinde dış görünüşünüzden ödün vermeden ve sosyal yaşantınız zarar görmeden, sağlıklı, güzel dişlere ve de güzel bir gülümsemeye ulaşmak artık çok kolay!

2 Yorumlar

  1. Ücreti ne kadar ve tedavi süresi normal dis teliyle aynı hızdamı

  2. Lingual ortodonti ile Normal ortodontini islevleri birse neden dis hekimleri hastalarinin hepsine Lingual ortodonti kullanmiyor ??

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir