Anasayfa / implant / İmplant mı Zirkonyum mu Tercih Edilmeli

İmplant mı Zirkonyum mu Tercih Edilmeli

Diş rahatsızlıklarında uygulanan yöntemlerden ikisi İmplant ve Zirkonyum uygulamasıdır. Diş tedavilerinde oldukça fazla tercih edilen bu iki yöntemden hangisinin daha kullanışlı olduğu bir çok hastanın kafasını kurcalamaktadır.

Bu yazımızda size iki seçenek arasında kalmanız durumunda hangisini seçebileceğiniz ile ilgili yardımcı olmaya çalışacağız. Bunun için öncelikle iki uygulama hakkında kısa bilgi vermek doğru olacaktır.

İMPLANT NASIL UYGULANIR, FAYDALARI NELERDİR?

İmplant uygulaması, günümüzde doktorlar tarafından en çok tercih edilen diş uygulamasıdır. Bu uygulama ile yapılan diş tedavisinde, konuşma ve çiğneme fonksiyonları daha kolay kullanılacaktır. Bu uygulama için en önemli konu, işini iyi bilen bir hekimin doğru malzemeler kullanarak işlemi gerçekleştirmesidir.

İmplant uygulamasının amacı, kaybedilen dişin yerine yapay bir diş hazırlamak ve bu dişi çene kemiğine vidalamaktır. Bu işlemin uygulanması için çene kemiğinin istenilen genişlikte olması gerekmektedir.

İmplant yapılacak hastanın  çene kemiğinin yeterince geniş ve uzun olması gerekir. Bu isteklere uygun olmayan ancak yine de uygulanan implantın vidası zamanla çıkar. Vidanın gevşemesi, hastada dayanılması zor acılara neden olabilir.

ZİRKONYUM NASIL UYGULANIR, FAYDALARI NELERDİR?

Zirkonyum uygulamasında, öncelik olarak dişin dış görünümüne dikkat edilir. Görselliğin ön planda tutulduğu uygulamada, implantta olduğu gibi dişin fonksiyonları konusunda çok fazla detaya inilmemektedir.Bu yöntemi daha çok görselliğe önem verenler tercih eder.

Zirkonyum uygulaması kullanılan malzeme sayesinde hem azı hem de ön dişlere kolaylıkla kullanılabilir. İmplantta ise böyle bir şans yoktur. Uygulama sadece arka dişlere gerçekleştirilir.

Uygulamalardan hangisine karar vereceğinizi bilemiyorsanız, kısaca şunu söyleyebiliriz; İmplant diş uygulaması hazırlanan yapay diş çene kemiğine vidalandığı için daha gerçekçi durur ve daha fonksiyonludur. Zirkonyum diş uygulaması ise fonksiyonellikten öte görünüm olarak daha gerçekçi durmaktadır.

Fiyat olarak karşılaştıracak olursak, implant uygulaması, zirkonyum uygulamasından daha pahalı ve daha zahmetli bir uygulamadır.

1 Yorum

  1. Merhabalar ben bir hafta kadar once ön 4 disime zirkonyum tedavisi yaptirdim fakat konusmamda özellikle s ve z harflelrinde problem yasamaya basladim bu kısa sureli bi problem olup herkezde yasaniyormu yoksa benim dislerimden kaynaklanan bir problem mi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir