Anasayfa / Blog / Düzgün Dizilimli Dişlerin Mimarisi

Düzgün Dizilimli Dişlerin Mimarisi

images (1)Çene ve diş yapısındaki bozuklukları gidermek ve estetik açıdan da çok daha sağlıklı ve düzenli bir görüme sahip olabilmek adına yapılan tedavi yöntemlerinden biridir, Ortodonti ve zamanlaması çok önemlidir.

Önlem almak adına ortodontik tedavi sürecine başlamadan evvel rutin kontrollerle, diş çürüğü ile ilgili bir takım bakım ve dolgu işlemleri yapılabilir. Kalıcı dişler çıkmadan ve bazı durumlarda da çene gelişiminin tamamlanması gerçekleşmeden yapılacak yanlış bir müdahale, çok daha büyük sıkıntılara neden olabilir. Ortodontik tedavi planını yapacak diş hekimi veya ortodontist, öncelikle detaylı bir muayene sonucu problemli olan ve tedavi gerektiren yerleri ve tedavi şeklini belirler.

            Ortodonti fiyatları konusunda kullanılacak yüz maskesi, aparey, tel veya braket hakkında hasta tamamen bilgilendirilir. Diş çarpıklıkları en büyük diş kaybı sebebidir. Üst üste binen dişler yeteri kadar temizlenemez ve çok çabuk çürürler bu da erken yaşta diş kayıplarına yol açmaktadır. Ortodontik tedavi ile alakalı bilgi edinmek istiyorsanız ve hangi aşamalardan geçeceğiniz hakkında fikir sahibi olmak için, www.disortodonti.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu siteden mini vidaların kullanım sebebini, çocuk ortodontisi, invisalign tedavisi, implant, zirkonyum gibi konularda bilgi sahibi olabilirsiniz. Lingual ortodonti evreleri, Lingual ortodonti fiyatları nedir?

Bunun için yapmanız gereken ortodonti tedavisini ve kontrollerini ihmal etmemek!

1 Yorum

  1. Merhaba ? dislerimde 4 yil tel kullandim çıkartalida 4 yil oluyor . Sorunum disleklikti alt cene geride ust cene ondeydi duzeltildi ama bir seyi merak ediyorum tel cikartildiktan sonra cene tedavisinde eskiye dönüş olur mu ? Carpiklikta bu sorunun yasandigini biliyorum ama cene tedavisinde yasanir mi ? Tesekkurler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir